• (0352) 522993
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

У ВУТЛ поповнення

У Великому Березному відбулися збори Лемків Великоберезнянщини. На зборах було вирішено створити Великоберезнянську районну організацію Всеукраїнського товариства "Лемківщина".

Збори відкрила член контрольно ревізійної комісії ВУТЛ Мар’яна Шкурда. Вона проінформувала присутніх про діяльність товариства Лемків Великоберезнянщини протягом останніх 10 років. Зокрема наголошувалось на тому, що саме Великоберезнянський район став найбільш активним осередком лемківського руху в Закарпатті. Тут діє багато сільських осередків, але офіційного статусу вони не мають. Саме тому великоберезняни вирішили офіційно зареєструвати організацію в огранах юстиції. До ініціативної групи увійшли відомі діячі культури і мистецтва району. Серед них художник Віталій Слободський, педагоги Микола Пекар, Мар’яна Шкурля, депутат районної ради Василь Бельо, фотожурналіст Віктор Ковач, директор будинку культури Оксана Рудейчук та багато інших. Всі вони зібралися в музеї Великоберезнянської середньої школи, щоб обрати голову районної організації. 

Відкритим голосуванням, одноголосно й на альтернативній основі головою районної організації обрали відомого педагога, голову профспілкової організації освітян Великоберезнянщини Миколу Пекаря.
В роботі зборів взяв участь і виступив голова ВУТЛ Василь Мулеса. Він щиро привітав лемків Великоберезнянщини з важливим етапом в їхній роботі. Висловив сподівання, що новообраний голова стане генератором ідей з поширення лемківського руху в Закарпатській області, докладе всіх зусиль, щоб гідно провести в районі ювілейну 5 Лемківську Ватру. 
 

Оповіщення

Сайти-партнери

© 2014-2022 Всеукраїнське товариство "Лемківщина". Авторські права застережені. При використанні матеріалів сайту - посилання обов'язкове!