• (0352) 522993
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Герасим Боляк

Боляк Гарасим народився 18 січня 1913 у с. Балутянка Сяніцького повіту. Відомий як народний різьбяр, музикант. Змалку навчився різьби у Федора Коцяби. Народна дерев'яна різьба на Лемківщині має давні традиції, села Балутянка та Вілька були осередками лемківської різьби по дереву. 

Слава про мистецькі здібності мешканців околичних сіл Балутянка та Вілька розходилася давно. Як писав один з польських дослідників, різьблені вироби риманівських горян, особливо сільської молоді, вражають як багатством мистецьких помислів, так і чистотою виконання. 

В 1945 р. був виселений в Україну. Спочатку жив в Одеській області, а у 1949 р. переїхав до Львова. Працював ковалем, різьбярем у Художньому фонді. Різьбив тарілки, попільнички, рамки. У різьбярстві йому допомагала дружина Марія.

Був також добрим музикантом (грав переважно на кларнеті), шанувальником лемківських народних звичаїв, традиційних свят і обрядів. На весіллях, хрестинах часто брав участь разом з братом Семеном, який був знаний як весільний староста, вмів забавляти людей.

Помер 26 березня 1984, похований у м. Львів. 


Оповіщення

Сайти-партнери

© 2014-2022 Всеукраїнське товариство "Лемківщина". Авторські права застережені. При використанні матеріалів сайту - посилання обов'язкове!