• (0352) 522993
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заява

ЗАЯВА Всеукраїнського товариства «Лемківщина» з приводу антидержавної акції, що відбулася 26 квітня 2015 року на площі Театральній в м. Ужгороді.

Лемки Закарпаття й України глибоко обурені тим, що 26 квітня 2015 року на площі Театральній в м. Ужгороді, столиці Срібної Землі, невідомі нікому організації влаштували «шабаш» – танці-пісні на кістках й попелі загиблих й закатованих стронцієм Чорнобиля патріотів України й світу, що загинули захищаючи Європу від зловісного атому, що руйнував й руйнує людські життя, вбиває тіло…

Але не так страшна фізична загибель. Значно страшнішою є вбивство духовне! Саме душу вбивають такі «акції», як акція «Від серця до серця», невідомо ким організована в день Національного трауру. Товариство «Лемківщина» не є слідчим органом. Правову оцінку цьому антинародному, антидержавному заходу нехай нададуть правоохоронні органи. Ми тільки звертаємо увагу громадськості на те, що подібні акції не є сумісними з загальноприйнятою мораллю. Коли на всіх каналах екранів телевізорів горить поминальна свічка, в Ужгороді з дозволу очільників міста, а саме думаю вони дали дозвіл на проведення такої акції, відбуваються танці на Чорнобильських кістках. Це недопустимо! Це аморально! Це антидержавно й просто нелюдяно.

Всеукраїнське товариство «Лемківщина», Закарпатська обласна організація, Ужгородська міська організація, Перечинська районна організація, Великоберезнянська районна організація гнівно засуджують подібні явища в нашому житті й вимагають від влади області й м. Ужгорода розібратися в такому кощунстві, винуватців притягнути до відповідальності згідно чинного законодавства України.

Товариство «Лемків України» 26 квітня молилося за загиблих патріотів нашої Держави, громадян, яких накрила чорна хмара Чорнобиля, аби Господь полегшив їхні муки, а живим дав доброго здоров’я й добрих довгих років життя.

        

Слава Україні!

Слава героям Чорнобиля!

Вічна пам’ять полеглим!

Христос Воскрес! Воістинно Воскрес!

Голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Василь Мулеса.


© 2014-2021 Всеукраїнське товариство "Лемківщина". Авторські права застережені. При використанні матерілів сайту - посилання обов'язкове!