• (0352) 522993
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Заява ВУТЛ

opovishchennia

Заява ВУТЛ  на відкрите звернення до Президента Російської Федерації та російських об'єднань України т.зв. «прем'єр-міністра республіки Підкарпатська Русь» Петра ГЕЦКА.

                    В.о. Президента України

                    Голові Верховної Ради України

                    Прем'єр—Міністру України

ЗАЯВА

Всеукраїнського Товариства «Лемківщина»

на відкрите звернення до Президента Російської Федерації

та російських об'єднань України

т. зв. «прем'єр-міністра республіки Підкарпатська Русь» Петра ГЕЦКА

від 18.03.2014р.

Над Українською Державою нависла загроза втрати її незалежності та територіальної цілісності. Російські війська окупували Крим. В цей тривожний час т.зв. «підкарпатські русини» не просто ведуть розмови про себе як окрему націю, не лише нагрівають політичний сепаратизм, а відкрито запрошують Росію («братський російський народ») до окупації Закарпатської області. Про «миротворчу роль» Росії світові відомо на прикладі Угорщини, Чехо-Словаччини, Афганістану, Чечні, Абхазії, Придністров'я, а сьогодні - Криму, складової частини України.

У своєму зверненні закарпатські сепаратисти посилаються на міфічну загрозу «від рук галицьких нацистів і місцевих колабораціоністів», чим закликають до ворожнечі. Вони лякають людей «новою трагедією з масовим знищенням русинів».

В Закарпатті проживає понад 30 національностей. За даними 2001р., 80,5% населення області складають українці, 12,1% - угорці і лише 2,5% - росіяни, які переважно осіли у містах Ужгород, Мукачеве і Берегове. Українська мова є рідною для 81,0% мешканців області. Тому т.зв. «Сетевое Русинское Движение» не представляє думку громадян краю. Воно не має юридичного права виступати від імені всіх жителів Закарпаття. Його керівники працюють в інтересах сусідньої держави.

Відомо, що у міжвоєнний час на Закарпатті проживало 640 тисяч автохтонів, багато з них називали себе лемаками-лемками. Їх не можна ототожнювати з росіянами : бо Московія наказала називати себе Росією лише в 1715р. Нині в Закарпатті проживають тисячі українців-русинів-лемків, які об'єднані в обласну організацію «Лемківщина». Наша етнічна група українського народу не має нічого спільного із вказаним зверненням закарпатських сепаратистів.

Всеукраїнське Товариство «Лемківщина», як громадська організація, заявляє рішучий протест будь-яким спробам посіяти ворожнечу між українцями, їх етнічними групами та іншими національностями, які населяють Україну.

Всеукраїнське Товариство «Лемківщина» просить притягнути закарпатських сепаратистів до відповідальності за антидержавну діяльність.

                                                                                                               КОЛЕГІЯ ТОВАРИСТВА


© 2014-2021 Всеукраїнське товариство "Лемківщина". Авторські права застережені. При використанні матерілів сайту - посилання обов'язкове!