Хроніка
joomla
bodybuilding
  • Реєстрація

Пройшов у Перечині.

Був він присвячений  Дню захисника України. Організувала його Закарпатська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина».

 

На перший погляд, нічого дивного. Такі, чи їм подібні заходи, пройшли 13-15 жовтня цього року по всій Україні. І вони вже традиційні.

Пресвятая Богородиця, заступниця воїнів-козаків, захисників нашої держави, покриває своїм омофором всіх, хто проситься на її заступництво й молитовно схиляє голову перед її Сином – нашим Спасителем.

Та день 13 жовтня 2017 року особливий, день для Перечина й всієї Перечинщини. Він став історичним не тільки для лемків Закарпаття… справа в тому, що саме 13 жовтня цього року патріоти Перечинського району, переважна більшість – лемки, воїни АТО, ветерани всіх воєн, громадськість, учнівська молодь,  особливо відзначились ліцеїсти Перечинського професійного ліцею (директор М.Ю. Келемен) розгорнули 100-метровий український національний прапор, а голова величезної колони прикрасилася червоно-чорними бойовими прапорами Української Повстанської Армії. Саме під цими прапорами воюють сьогодні багато воїнів-перечинців в тому числі і лемків, захищаючи нашу Україну на Сході, від московських окупантів.

Червоно-чорні стяги викликали неабиякий інтерес у випадкових прохожих й схвальні відгуки-коментарі патріотів, що долучилися до патріотичної ходи. За для історичної справедливості слід сказати, що до історичного маршу долучилася і влада, керівники Перечинської РДА, Державна служба ветеранів, представники багатьох патріотичних організацій: «Просвіта», «НРУ», Товариство політичних в’язнів й репресованих, Товариство ім. Прем’єр-міністра Карпатської України Августина Штефана, Товариство ветеранів-борців за незалежність України. Марш благословили і взяли в ньому участь священики, настоятелі храмів української УПЦ КП, УГ КЦ, римо-католицької церкви ім. Святого Августина в м. Перечині.

Молитви, пісні, нагородження відбулися біля святого хреста в урочищі Гурка, що височіє над Перечином. На цій святій горі спочивають січові стрільці Карпатської України. Перечинці, що загинули від рук угорських фашистів знайшли тут свій спочинок у далекому березні 1939 року. Поряд з ними патріоти, закатовані в урочищі Під-Паском в селі Ворочево. 13 жовтня патріоти  Перечинського району Закарпатської області на святій Гурці поклялися до останньої краплини крові захищати свою землю від будь-яких ординців, що зазіхають до сьогоднішнього дня на нашу благословенну Богом землю.

В той день над Перечином лунало святкове, відоме кожному гасло – «Слава Україні!», а гори ще голосніше відповідали – Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам!

А коли чарівність з синіми очима учениця місцевої школи прочитала вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну», у багатьох ветеранів не витримали мужні, обпечені війною очі, що не раз бачили смерть – зросилися скупими чоловічими сльозами… таке дорогого коштує.

Разом і до кінця! Вигукнув молоденький хлопчина, що опирався на інвалідну палицю. Він бачив Дебальцево й Іловайськ. Тепер він дивився з висоти перечинської Гурки на всю Україну, через Карпати йому ввижалися чорні степи Луганщини і Донеччини… він не плакав, він стискав в руках, подаровану дитиною квіточку й нікому не зізнався про що він думав у ту мить.

А мені вірилося, я був твердо переконаний, що в той день Божа Мати, Пресвятая Богородиця тримала над усіма нами свій омофор й молила свого Сина продовжити нам наш земний вік.

Василь Мулеса, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» 14 жовтня 2017 року. Покрова Пресвятої Богородиці м. Перечин.

 

Авторизація

Оголошення

Зараз на сайті

На сайті 63 гостей та відсутні користувачі

Про Товариство

Всеукраїнське Товариство “Лемківщина” створене 10 листопада 2001 року на З’їзді лемків України у м. Львові і зареєстроване 12 липня 2002 року у Міністерстві юстиції України, № 1811.

Товариство є всеукраїнською громадською організацією і об’єднує громадян України – лемків (русинів) – етнографічну групу українського народу та інших осіб, які визнають його Статут.

Метою Товариства є сприяння етнічному відродженню Лемківщини, дослідженню, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків (русинів), їх традицій і звичаїв, духовності та захист спільних інтересів краян.

Наша адреса

Тернопіль, бульв.Т.Шевченка, 21

Зворотний зв'язок


Ваш Email:
Тема:
Повідомлення: