Хроніка
joomla
bodybuilding
 • Реєстрація

Пройшов у Перечині.

Був він присвячений  Дню захисника України. Організувала його Закарпатська обласна організація Всеукраїнського товариства «Лемківщина».

 

На перший погляд, нічого дивного. Такі, чи їм подібні заходи, пройшли 13-15 жовтня цього року по всій Україні. І вони вже традиційні.

Пресвятая Богородиця, заступниця воїнів-козаків, захисників нашої держави, покриває своїм омофором всіх, хто проситься на її заступництво й молитовно схиляє голову перед її Сином – нашим Спасителем.

Та день 13 жовтня 2017 року особливий, день для Перечина й всієї Перечинщини. Він став історичним не тільки для лемків Закарпаття… справа в тому, що саме 13 жовтня цього року патріоти Перечинського району, переважна більшість – лемки, воїни АТО, ветерани всіх воєн, громадськість, учнівська молодь,  особливо відзначились ліцеїсти Перечинського професійного ліцею (директор М.Ю. Келемен) розгорнули 100-метровий український національний прапор, а голова величезної колони прикрасилася червоно-чорними бойовими прапорами Української Повстанської Армії. Саме під цими прапорами воюють сьогодні багато воїнів-перечинців в тому числі і лемків, захищаючи нашу Україну на Сході, від московських окупантів.

Червоно-чорні стяги викликали неабиякий інтерес у випадкових прохожих й схвальні відгуки-коментарі патріотів, що долучилися до патріотичної ходи. За для історичної справедливості слід сказати, що до історичного маршу долучилася і влада, керівники Перечинської РДА, Державна служба ветеранів, представники багатьох патріотичних організацій: «Просвіта», «НРУ», Товариство політичних в’язнів й репресованих, Товариство ім. Прем’єр-міністра Карпатської України Августина Штефана, Товариство ветеранів-борців за незалежність України. Марш благословили і взяли в ньому участь священики, настоятелі храмів української УПЦ КП, УГ КЦ, римо-католицької церкви ім. Святого Августина в м. Перечині.

Молитви, пісні, нагородження відбулися біля святого хреста в урочищі Гурка, що височіє над Перечином. На цій святій горі спочивають січові стрільці Карпатської України. Перечинці, що загинули від рук угорських фашистів знайшли тут свій спочинок у далекому березні 1939 року. Поряд з ними патріоти, закатовані в урочищі Під-Паском в селі Ворочево. 13 жовтня патріоти  Перечинського району Закарпатської області на святій Гурці поклялися до останньої краплини крові захищати свою землю від будь-яких ординців, що зазіхають до сьогоднішнього дня на нашу благословенну Богом землю.

В той день над Перечином лунало святкове, відоме кожному гасло – «Слава Україні!», а гори ще голосніше відповідали – Героям слава! Слава нації! Смерть ворогам!

А коли чарівність з синіми очима учениця місцевої школи прочитала вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну», у багатьох ветеранів не витримали мужні, обпечені війною очі, що не раз бачили смерть – зросилися скупими чоловічими сльозами… таке дорогого коштує.

Разом і до кінця! Вигукнув молоденький хлопчина, що опирався на інвалідну палицю. Він бачив Дебальцево й Іловайськ. Тепер він дивився з висоти перечинської Гурки на всю Україну, через Карпати йому ввижалися чорні степи Луганщини і Донеччини… він не плакав, він стискав в руках, подаровану дитиною квіточку й нікому не зізнався про що він думав у ту мить.

А мені вірилося, я був твердо переконаний, що в той день Божа Мати, Пресвятая Богородиця тримала над усіма нами свій омофор й молила свого Сина продовжити нам наш земний вік.

Василь Мулеса, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» 14 жовтня 2017 року. Покрова Пресвятої Богородиці м. Перечин.

 

Авторизація

Оголошення

 • Всім організаціям ВУТЛ

  Шановні лемки  України!

  Рішенням Колегії ВУТЛ від 22.09. 2018 р. м. Львів  VII  з"їзд лемків України  відбудеться 18 листопада 2018 року в м. Тернополі (Україна). (Місце проведення вкажемо додатково).
  Реєстрація делегатів (учасників-запрошених)  з 10 до 11 години.
   
  Голова ВУТЛ        Василь  Мулеса 
   
  23.09.2018 р.
  Перечин
   
 • Програма ХІХ

   
 • XIX

   
 • Газета, число 1 за 2018 рік

  Дзвони Лемківщини, №1(110), січень - березень 2018 р.

   
 • Газета, число 4 за 2017 рік

  Дзвони Лемківщини, №4(109), жовтень - грудень 2017 р.

Зараз на сайті

На сайті 13 гостей та відсутні користувачі

Про Товариство

Всеукраїнське Товариство “Лемківщина” створене 10 листопада 2001 року на З’їзді лемків України у м. Львові і зареєстроване 12 липня 2002 року у Міністерстві юстиції України, № 1811.

Товариство є всеукраїнською громадською організацією і об’єднує громадян України – лемків (русинів) – етнографічну групу українського народу та інших осіб, які визнають його Статут.

Метою Товариства є сприяння етнічному відродженню Лемківщини, дослідженню, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків (русинів), їх традицій і звичаїв, духовності та захист спільних інтересів краян.

Наша адреса

Тернопіль, бульв.Т.Шевченка, 21

Зворотний зв'язок


Ваш Email:
Тема:
Повідомлення: