Хроніка
joomla
bodybuilding
 • Реєстрація

                     ХVІ Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури

                   П Р О Г Р А М А

                                     м. Монастириськ

                   1-2 серпня 2015 р.

 

         ЦНЕ МІ СЯ ЗА ТОБОМ, МІЙ ЛЕМКІВСКІЙ КРАЮ!

 

                   ПРЕС-РЕЛІЗ

         Лемки – західна етнографічна гілка українського народу, яка спокон- віків проживає по обох схилах Карпат. Гори поділяють Лемківщину на дві частин, що розміщені на території трьох держав – Польщі, Словаччини та України. Північна – галицька, південна – словацька і закарпатська. Границі краю творять форму трикутника, повернутого вершиною на Захід, від р.Сян до р.Попрад. Територія Лемківщини простягається від західного кордону України на 120-130 км.

         Північна межа проживання лемків проходить попід містами Перемишль, Динів, Березів, Біч, Коросно, Ясло, Горлиці, Грибів, Новий Санч, Пивнична. Південнна межа лежить за Бескидами, понад словацькими містами Михаловці, Бардіїв, Гуменне, Пряшів, Сабинів, Стара Любовн. У південно-східній частині Лемківщини, на Закарпатті лемки (бл. 150 тис.) компактно проживають у районах – Велико-Березнянському, Перечинському, частково Ужгородському і Мукачівському, до р.Боржави. Всі межі мають багато етнографічних півостровів і острівців між поляками і словаками, а також українцями – бойками і закарпатцями.

         Назва „лемко” походить від загальновживаного слова „лем”, у значенні „лише, тільки”. На Закарпатті поширена інша форма цього прізвиська – „лемак”. Науковці ввели слово „лемко” в оббіг, як мовознавчо-етнографічний термін, лише на початку ХІХ ст. Самоназва лемків усіх реґіонів – русини або руснаки (не плутати з „русскими”!). Досі вважають себе русинами жителі Західного Закарпаття, Пряшівщини (Словаччина), частково в Сербії, Румунії, Чехії, Хорватії, Угорщині. У міжвоєнний час ХХ ст. чисельність лемків-русинів у світі сягала близько 1 623 000 осіб, в т.ч. діаспора в США і Канаді – 642 тис. вихідців із Лемківщини.

         Протягом 1945-46 рр. на підставі „Угоди між Урядом Української Радянської Соціалістичної Республіки і Польським Комітетом Національного Визволення про евакуацію українського населення з території  Польщі до УРСР і польських громадян з території УРСР до Польщі” (від 9 вересня 1944 р.) на Схід було депортовано 483 808 осіб і розсіяно по південно-східних областях України. Тисячі лемків у голодні 1946-47 рр. повернулися в Галичину, ближче до Карпат. На Тернопільщині, зокрема, осіли 41 105 родин або 173 360 осіб.

         Ті, що залишилися на Закерзонні – 140 577 осіб, під час сумнозвісної акції „Вісла (29 квітня-12 серпня 1947 р.), були депортовані на Захід – колишні німецькі території, що відійшли до Польщі після Другої світової війни. Невелика кількість лемків повернулася на прабатьківські землі під час „хрущовської відлиги”(1956-57 рр.).

 

                            З  ІСТОРІЇ  ФЕСТИВАЛІВ 

I-ий Крайовий фестиваль лемківської культури, інакше – „Лемківська Ватра”,  відбувся 5-6 червня (субота-неділя) 1999 р. в с. Гутисько – мальовничому куточку Бережанщини, на межі Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей, центрі лемківської різьби. Навколишня природа нагадує втрачені гори.  До села  їхали залізницею, автобусами  і власним транспортом. 

Під лісом, за селом звели дерев’яну сцену в карпатському стилі, яку освятили священики обох конфесій. Фестиваль відкривали  Ігор Дуда – голова обласного товариства „Лемківщина” та оргкомітету, і Михайло Березіцький - сільський голова. Ватру запалили найстарший лемко (Михайло Ілляш) і наймолодша лемкиня села (Оленка Троян). Перша Ватра в Україні зібрала близько 3 тисяч краян і гостей. У концерті взяли участь близько 40 мистецьких колективів та окремих виконавців із трьох областей Галичини і м. Києва (бандуристи Едуард Драч і Руслан Козленко). У програму фестивалю входили конкурси на знання історії та культури Лемківщини, лемківської бесіди, „Лемківська панна”, конкурс-забава: різання дров. Паралельно з концертом присутні оглядали виставку лемківської різьби і фотовиставку. Від 22-ої год. почалася молодіжна танцювальна забава.

У неділю учасники і гості взяли участь у Службі Божій в сільській церкві Успіння Пресв. Богородиці. Серед гостей були голови Бережанської райдержадміністрації і райради Іван Синишин і Роман Висоцький, міський голова Калуша Степан Різник. Природа сприяла святу – стояла літня, сонячна погода.

 

II-ий  Крайовий  фестиваль проводився 10-11 червня 2000 р. знову в Гутиськах. На Ватряному полі встановили Пам’ятний Хрест з нагоди 55-річчя депортації. Серед гостей свята були народна артистка України, проф. Марія Байко, заслужений діяч мистецтв України, проф. Ольга Бенч – уродженка села. У концерті брав участь заслужений артист України Іван Мацялко. Головою оргкомітету цього і наступних фестивалів став Олександр Венгринович, голова обласного товариства лемків.

 

III-ій Крайовий фестиваль отримав назву „Дзвони Лемківщини” і проходив під гаслом „Цне мі ся за тобом, мій Лемківскій Краю”. Відбувся він  9-10 червня 2001 р. в м. Монастириську, в якому компактно проживають  переселенці з Лемківщини. Тут діяли народний лемківський хор „Яворина” і Музей лемківської культури. На новому місці, біля колишнього хутора Дубовиця, при автотрасі на Івано-Франківськ зведено модерну сцену.

В пролозі було показано театралізоване дійство – „переселення”. Ватру запалював Михайло Кулик – старший лемко Монастириська. У святі взяв участь і виступив голова Тернопільської обласної ради Василь Олійник. Фестиваль проводився в рамках заходів до 10-річчя Незалежності України.

 

ІV-ий фестиваль проходив в Монастириську 8-9 червня 2002 р.   ВУТЛ порушило клопотання про надання Крайовому фестивалю статусу Всеукраїнського, а місто Монастириська визнати Центром лемківської культури. У концертній програмі брали участь більше 50 мистецьких колективів та окремих виконавців, серед яких – чоловічий гурт „Лемки Києва”.  Ватру запалив Михайло Громосяк із Монастириська. Гостями свята були заступники голів облдержадміністрацій Любов Півцьо (Тернопіль) і Богдан Томенчук (Івано-Франківськ), о. Мирон Михайлишин із Польщі.

 

На V-му Всеукраїнському фестивалі лемківської культури  (21-22 червня 2003 р.) в Монастириську вперше піднято прапор ВУТЛ. У святі брав участь голова Тернопільської облдержадміністрації Іван Курницький. У вічі наступного дня промовляв народний депутат Іван Стойко. В концерті виступали близько 60 професійних і аматорських хорів, гуртів і окремих виконавців, зокрема заслужені артисти України Гриць Драпак та Іван Мацялко,   співачка Аничка (Анна Чеберенчик) та бандурист Олег Губ’як зі Львова.  Із Польщі приїхав лемківський дитячий колектив.

 

VI-ий Всеукраїнський Фестиваль у Монастириську (5-6 червня 2004 р.) зібрав мистецькі колективи з багатьох областей України, а також Польщі та Сербії. Почесними гостями свята були Іван Курницький  - голова Тернопільської облдержадміністрації, Геннадій Москаль - голова Державного Комітету України в справах національностей та міграції, народні депутати України. Вперше в концерті взяв участь народний артист України, проф. Роман Вітошинський - уродженець Монастириська.

 

VII-ий Всеукраїнський Фестиваль відбувся 4-5 червня 2005 р. Серед гостей були присутні проф. Іван Щерба - голова СФУЛО, Іван Стойко - голова Тернопільської облдержадміністрації, Богдан Левків - міський голова Тернополя, Богдан Томенчук – заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації. Привітання організаторам, учасникам і гостям фестивалю надіслали Прем’єр-Міністр України, Міністр культури і мистецтв.

Прологом послужило театралізоване дійство «Земля, розіп’ята на Хресті історії» (режисер А.Нечай). У концертній програмі взяли участь біля 60 колективів та окремих виконавців. У неділю Службу Божу відправив єпископ Іриней Білик з Бучача, якому допомагали вісім священиків.

 

VIII-ий Всеукраїнський Фестиваль проходив 3-4 червня 2006 р. Свято в Монастириську розпочалося хід-парадом колективів по місту. Біля Музею лемківської культури і побуту відбулося зібрання з нагоди надання йому статусу обласного. Серед гостей були присутні проф. Ольга Бенч - заступник Міністра культури і туризму України, проф. Іван Щерба - голова СФУЛО, Іван Стойко  - голова Тернопільської облдержадміністрації, Михайло Миколенко - голова обласної ради, Іван Денькович і Ярослав Пітко - заступники голів Львівської облдержадміністрації та облради, Роман Заставний  - міський голова Тернополя, Еміль Гойсак – секретар Об’єднання Лемків Польщі.

У концертній програмі взяли участь близько 80 колективів та окремих виконавців з трьох областей Галичини, Закарпаття, Волині, Полтавщини, Луганщини і Києва. Виступали провідні артисти України Степан Галябарда, Павло Дворський, Іван Мацялко, Богдан Сташків, Левко Дурко.

 

ІХ-ий Всеукраїнський Фестиваль, з огляду на несприятливу погоду в минулому, був перенесений з початку червня на 4-5 серпня 2007 р. Проте погода продовжувала співчувати сльозам депортованих. Вже на початку хід-параду в місті розпочалася злива. Проте вона не перешкодила святковому настроєві учасників і гостей «Лемківської Ватри».

Серед почесних гостей свята була проф. Ольга Бенч  - заступник Міністра культури і туризму України, Іван Стойко та Михайло Миколенко - голови Тернопільської облдержадміністрації та облради, доц. Володимир Ропецький  - голова СФУЛО, Михайло Полянчич - народний депутат України, Роман Заставний - міський голова Тернополя, народні артисти України Марія і Ніна Байко, Богдан Сташків. З Польщі вперше приїхали Стефан Гладик - голова Об’єднання Лемків Польщі, та Василь Шлянта - його заступник. Вітання учасникам Фестивалю надіслав Президент України. На Ватряному полі встановили й освятили Пам’ятний Хрест депортованим у 1944-46 і 1947  рр. У концертній програмі взяли участь близько 70 колективів та окремих виконавців із трьох областей Галичини, а також Полтавщини, міст Києва, Житомира, Кіровограда, Черкас.

 

Х-ий Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури  (Монастириськ, 2-3 серпня 2008 р.). Обидва дні свято проходило при спекотній сонячній погоді. Природа змилостивилася і вислухала просьби лемків.Цього року Ватряну сцену вирівняли і збільшили: її площа досягла 75,6 кв.метри. Збільшилася і кількість лавок перед сценою, на яких могли розміститися до 1012 глядачів. Однак присутні шукали прохолоди  у затінку дерев або під захистком наметів.

Ювілейну ватру розпочав вступним словом голова ВУТЛ Олександр Венгринович. Під звуки Національного гімну та урочистої пісні «Гори наші» були підняті прапори України і товариства «Лемківщина». Ватру запалив Михайло Громосяк у супроводі внуків переселенців. Фестиваль благословили семеро священиків обох конфесій. Вітання від Президента України зачитав заступник голови облдержадміністрації Іван Наливайко. Заступнику Міністра культури і туризму проф. Ользі Бенч хористи «Яворини» піднесли хліб-сіль. Також виступали: заступник голови обласної ради Олег Вітвіцький, голова СФУЛО доц. Володимир Ропецький, керівники Монастириського району, представники Тернопільського земляцтва в Києві, депутати обласної ради. Концертну програму відкрили ведучі фестивалю Ганна Ковалишин (Бучач) і Микола Гарбера (Чортків). У святі взяли участь голова і заступник Об’єднання Лемків Польщі Стефан Гладик і Василь Шлянта. На Ватряному полі розпочато будову величної Лемківської каплиці (архітектор Я. Козіна).

 

ХІ-ий Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури (Монастириськ,  1-2 серпня 2009 р.). Свято, як і в попередні роки, розпочалося  урочистою ходою-парадом учасників головною вулицею міста і покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку.На відкритті з привітаннями виступили заступник  Міністра культури і туризму України проф. Ольга Бенч, голова Об’єднання Лемків Польщі Стефан Гладик, голова Союзу Русинів-Українців Словаччини Петро Сокол, голова Союзу Русинів-Українців Сербії Богдан Віславський, голова  СФУЛО доц. Володимир Ропецький, перші керівники області та району.

В концертній програмі Фестивалю брали участь професійні та аматорські колективи, окремі виконавці з багатьох областей України, а також вокально-інструментальний ансамбль із м. Вербас (Сербія). Співали Софія Федина, Леся Горлицька, Анна Чеберенчик. На фестивалі працювала знімальна група «Фольк-Музик» 1-го Національного телеканалу (кер. Оксана Пекун). Від 21.00 год. почалася молодіжна забава, що продовжувалася до світанку. Опівночі пролунав святковий феєрверк.

У неділю на Ватряному полі традиційно проводилася Служба Божа, було  освячено новозбудовану капличку.

 

ХII-ий Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури в Монастириську 7-8 серпня 2010 р.. Свято виділялося своїм розмахом і високим рівнем організації. Велику допомогу в підготовці фестивалю надав голова Тернопільської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк і голова обласної ради Олексій Кайда. Його учасниками  були лемки з багатьох областей України, Польщі, Словаччини, Сербії, США, Канади, Молдови, Росії. Серед іменитих гостей: проф. Ольга Бенч - заступник Міністра культури і туризму України, Михайло Вишиванюк - голова Івано-Франківської облдержадміністрації, Анатолій Француз - Герой України, генерал-полковник міліції, Микола Мушинка  - фольклорист і етнограф, академік Національної Академії наук України зі Словаччини,  доц. Володимир Ропецький - голова СФУЛО (Львів), Василь Шлянта - заступник голови Об’єднання Лемків Польщі. Поряд із лемківською капличкою споруджено оригінальну дерев’яну дзвіницю, фундатором якої був Герой  України, голова агрофірми «Мрія» Іван Гута. На Ватряному полі відкрили «Мердакову хату» і виставку з 16 скульптур лемківського різьбяра Івана Мердака (1933-2007). Народну творчість представляли близько 70 народних майстрів.

У концертній програмі взяли участь майже 50 мистецьких колективів та окремих виконавців із трьох областей  Західної України, міст Києва, Житомира, Луганська, гості з Польщі. Своє мистецтво дарували народні артисти України Іван Попович (лемко із Закарпаття), Михайло Мацялко, бандурист Віктор Мішалов з Австралії. Від 22.00   год. почалася молодіжна забава. Цього разу небо змилосердилося над ватрянами: лише опівночі пройшла короткочасна злива. Недільний ранок розпочався зі Служби Божої за участю 13 священиків і церковного хору з Монастириська. Посвячені дзвіниця і дзвін.

 

ХІІІ-ий Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури у Монастириську. 6-7 серпня 2011 р. Свято  вдалося на славу. Протягом двох днів стояла сонячна погода: дощ обминув урочище Бичова. Тим, хто приїхав на фестиваль із власними наметами, бракувало місця. Свято розпочалося підняттям прапорів, театралізованим дійством, благословенням священиків та урочистим запаленням ватри, яку вперше помістили в центрі Ватряного поля. Ватру запалив староста  фестивалю Михайло Тиханський з Монастириська. З привітальним словом виступив голова Тернопільської облдержадміністрації Валентин Хоптян, який згодом ознайомився з експозицією народних ремесел області. Кожний район мав свій павільйон. У святі взяли учать міський голова Тернополя Сергій Надал, заступник голови облдержадміністрації Петро Гоч, перші керівники Монастириського району і міста.

Серед гостей свята були голова Союзу Русинів-Українців Словаччини Петро Сокол, в.о. голови СФУЛО Іван Лаба, голова Сяніцького відділення Об’єднання Українців Польщі Мар’ян Райтар, доктор медицини, проф. Василь Антонів із Москви. Опівночі гучні феєрверки осяяли небо. Молодіжну забаву проводили гурти „Джазова фіра” з Тернополя та брати Гарбери з Чорткова. На фестивалі виступили близько 110 пісенних і танцювальних колективів та окремих виконавців. Ватряни гаряче вітали славний лемківський ансамбль пісні і танцю „Кичера” з Польщі під орудою Юрка Старинського, який вперше завітав до Монастириська. У спеціально зведеній дерев’яній хижі можна було оглянути виставку вишиваних ікон отця д-ра Дмитра Блажейовського (1910-2011), привезену зі Львова. Гості охоче пробували напитки і куштували традиційну лемківську їжу. Вражало розмаїття сувенірів народних майстрів Тернопільщини, Прикарпаття і Закарпаття.

У неділю, після Богослужіння, між капличкою і  дзвіницею освятили криницю, глибина якої 20 метрів. Концертна програма продовжувалася до 18.00 год.

 

ХІV-ий Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури у Монастириську. 4-5 серпня 2012 р. Фестиваль розпочався хід-парадом учасників центральною вулицею – від районного Палацу культури до Музею лемківської культури і побуту, з покладанням квітів до пам’ятника Т.Шевченкові.

На відкритті свята виконано Державний гімн й Урочисту пісню „Гори наші” з   підняттям прапорів України та ВУТЛ. Фестиваль відкрив голова ВУТЛ Олександр Венгринович. Свято благословили 9 священиків, яких очолював єпископ Бучацький УГКЦ Дмитрій (Григорак). З вітаннями виступили голови облдержадміністрації – Валентин Хоптян і облради – Олексій Кайда, міський голова Тернополя Сергій Надал. Голова облради вручив голові ВУТЛ рішення Обласної Ради про створення на базі Монастириського музею лемківської культури і побуту обласного музейного комплексу „Лемківське село”.

Посвідчення про присвоєння почесного звання „Заслужений працівник культури України” отримала бандуристка Надія Кулик із Тернополя. Почесними відзнаками ТОДА „Честь і слава Тернопільщини” нагороджено Олександра Венгриновича, Оксану Будну, Ігоря Дуду, а також керівників Київського товариства „Лемківщина” Михайла Мацієвського та Івана Крісу. Велику групу лемківських активістів відзначено  Почесними грамотами.

Головну ватру запалив Михайло Тиханський з Монастириська. Концертна програма почалася літературно-музичною композицією „В українськім величавім хорі, Лемківський голос чутно в добрий час”, Першим виступав місцевий лемківський хор „Яворина” (кер. Василь Баран). Ведучі програми - Богдан Пастух (Львів) і Ганна Ковалишин (Бучач). Серед гостей фестивалю були народні депутати України Микола Горбаль і Олесь Доній з Києва, народний артист України Степан Савка.

Під час свята освячено „Хату гончара” і криницю на її подвір’ї, зведені за сприянням „Тернопільгазу”. Відкрита хата-музей, в якій була розміщена документально-ілюстративна виставка про акцію „Вісла” (1947 р.). Всі будівлі входять до майбутнього музейного комплексу „Лемківське село” (директор М.Тиханський).

Цьогорічний фестиваль доповнився окремою дитячою сценою, біля якої діяли різноманітні атракціони. Дитяча ватрочка діяла майже 4 години. Біля дитячої сцени розкинулося наметове містечко, де діяла дегустація традиційних лемківських страв і напоїв. Гостей свята пригощали господині з Монастирищини.

На Ватру приїхали майстри вишивки, різьбярства, ткацтва, ковальства, гончарства. Кожен район Тернопільщини виставляв свою експозицію народної творчості. Народні майстри вчили розмальовувати писанки, творити прикраси з бісеру.    

У концерті взяли участь майже 100 художніх колективів та окремих виконавців. Виступав жіночий ансамбль ”Старінчанка” зі Словаччини. Кількість присутніх учасників і гостей свята щороку зростає. Журналісти і представники влади подавали різні цифри: від 25 до 40 тисяч.

Увечері проходила молодіжна забава за участю популярних гуртів „Дзвони” з Коломиї, „Зорепад” із Підгайців, „Еміґран-Ти” з Монастириська. Опівночі небо прикрасили різнобарвні вогні фейєрверку.

Недільний день розпочався зі Служби Божої за участю хору церкви Воздвиження Чесного Хреста (реґент Віра Дудар). Перед капличкою зведене 25-метрове покриття від сонця або на випадок дощу. Сонячна, спекотна погода сприяла святковому настроєві  ватрян.

 

ХV-ий Всеукраїнський Фестиваль лемківської культури у Монастириську. 3-4 серпня 2013 р.  Учасники пройшли центральною вулицею міста.  Крім Державного прапора України та ВУТЛ, діти несли ще весільне гільце – ялинку, оздоблену квітами і стрічками. Керівники міста, району та області, почесні гості під звуки „Заповіту” Кобзаря, поклали квіти до пам’ятника Т.Шевченку. 

На фестивальній сцені, під гаслом „Цне мі ся за тобом, мій Лемківскій краю!”, свято відкрили вітальними промовами Олександр Венгринович – голова ВУТЛ, Валентин Хоптян – голова Тернопільської облдержадміністрації та Софія Федина – голова СФУЛО.  Фестиваль поблагословив єпископ Бучацький УГКЦ Дмитрій Григорак з участю 12 священиків. Ватру запалив староста Михайло Тиханський, якого супроводжували господарі свята -  Ігор Дуда і Віра Дудар. Серед гостей свята  були Михайло Апостол і Олексій Кайда – народні депутати України,  Сергій Надал – міський голова Тернополя.  

Фестиваль зібрав близько 30 тисяч глядачів, перед якими виступали 115 професійних та аматорських колективів і окремих виконавців, найбільше з   Тернопільщини, Львівщини і Прикарпаття. Русинів-українців Словаччини  вдруге представляла жіноча фольклорна група  „Старінчанка” (кер. Злата Фундакова), лемків Польщі – гурт „Лемко-Тавер” (кер. о.Артур Грабан), лемків Канади - Анна Чеберенчик.  Виступали також відомі співачки Софія Федина і Христина Соловій зі Львова.

До існуючих будівель Лемківського села - каплиці, дзвіниці та криниці, додалася ще одна хижа і млин-вітряк. У музейній кімнаті відбулася презентація книжок лемківського літературознавця О. Зілинського з Праги, які упорядкував проф. Микола Мушинка.

Концертні програми проходили на двох сценах – Великій і Малій. Біля дитячої сцени діяли атракціони. Дітей зацікавив конкурс на знання лемківської мови. Юнаки грали у волейбол, дворовий футбол, літні люди – в шахи. Молодь мала змогу повеселитися, а краяни – побачити один одного і поспілкуватися рідною говіркою..

У наметовому містечку, біля Малої сцени селяни району пропонували безкоштовно попробувати традиційні лемківські страви. Величезний казан грибної юшки для тисячі ватрян зварили завдяки агрохолдингу „Мрія”.

На прилавках більше 100 народних майстрів ватряни оглядали і купували вишиванки, рушники, ткані пояси, прикраси з бісеру, дерев’яні та металеві вироби, глиняний посуд. Тут власними руками можна  було створити писанку, виготовити ляльку-мотанку. Ватряне поле нагадувало гамірний ярмарок. Приватні авто стояли  від міста на трикілометровій віддалі,  вздовж  шосе з обох боків.

На вечірній сцені вражаючою була вокально-музична композиція Богдана Пастуха зі Львова про долю Лемка. Опівночі небо освітили веселкові вогні фейєрверку. Молодіжну забаву до ранку вели модерні гурти з Івано-Франківська, Підгайців і Києва.

         Недільний день розпочато Службою Божою, яку проводив владика Дмитрій з участю Монастириського хору церкви Воздвиження Чесного Хреста (реґент Віра Дудар). На пам’ятник депортованим українцям у Монастириську зібрали пожертв на суму 6 492 грн. Відтак продовжувалася концертна програма. Близько 18-ої год.  урочисто закрили  Ватру.

Обидва дні стояла  сонячна погода, що сприяла піднесеному, святковому настроєві лемків і гостей. Фестиваль пройшов спокійно, величаво і весело. Гість свята, академік НАНУ, проф. Микола Мушинка з Пряшева назвав його „найбільшим лемківським фестивалем у світі”.

 

Всеукраїнський фестиваль лемківської культури, запланований на 2-3 серпня 2014 р. в Монастириську, у зв’язку з трагічними подіями на Сході України, де щодня в Антитерористичних операціях проти московських окупантів і донецьких сепаратистів, гинуть українські вояки і мирні жителі, в т.ч. лемки, не проводився.

 

Кожного року в програму фестивалю входять: хід-парад учасників, відвідування музею, урочисте  відкриття і закриття свята, запалення і гасіння ватри, прес-конференція для журналістів.

Концертну програму відкриває пролог – літературно-музична композиція. Паралельно з концертом, народні майстри представляють свої вироби. Проводяться конкурси на знання історії Лемківщини, лемківської бесіди і гумору,  спортивні ігри, змагання та конкурси,  презентації книжок лемківських авторів і страв традиційної лемківської кухні. Тут можна   придбати часопис „Дзвони Лемківщини”, „Лемківський календар”, тематичну літературу. У ніч із суботи на неділю – молодіжна забава. Лемківська Ватра збирає тисячі краян із багатьох областей України та з-за кордону.

Протягом років, у першу суботу і неділю червня (з 2007 р. – серпня), незалежно від погоди, на Ватряному полі звучать лемківські пісні, музика і танці. Вони єднають думки  і  серця краян, наших  гостей.

Зичимо Вам змістовного і приємного відпочинку, цікавих зустрічей та веселої забави!

                                                                                                     Оргкомітет

 

 

 

 

 

                   П Р О Г Р А М А

ХVІ –го ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ

 ЛЕМКІВСЬКОЇ  КУЛЬТУРИ

 „ДЗВОНИ  ЛЕМКІВЩИНИ”

                                               До 70-річчя депортації українців

                                               з території Польщі в 1944-46, 1951 рр.

 

1 серпня (субота),  Монастириськ

11.00 – Хід  учасників фестивалю по місту. Покладання квітів до пам’ятника

Т.Г.Шевченку, Пам’ятного знаку депортації, свічок і квітів до фігури Покрови Пресв. Богородиці.

Огляд експозицій  Музею лемківської культури   і     побуту в Монастириську, Обласного етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка у с.Велеснів Монастириського р-ну.

Лемківське  село. 

12.00 – Огляд містечка народних промислів районів області, творів художників-

аматорів та експозицій у музейних приміщеннях.  

Презентація книжок на лемківську тематику та страв традиційної лемківської кухні.

13.00 – Театралізований, літературно-музичний пролог, приурочений 70-річчю

депортації українців із Польщі. Урочисте відкриття ХУІ   Всеукраїнського фестивалю лемківської культури „Дзвони Лемківщини”. Запалювання Головної ватри. Підняття Державного прапора України, прапора Всеукраїнського  товариства „Лемківщина”.

14.30 – Привітання  керівників і представників державних, громадських установ

та організацій  України, Тернопільської області, Монастириського району та міста, народних депутатів України.

Благословення Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука), єпископа Бучацького УГКЦ Дмитрія (Григорака)  з  участю  священиків.    

15.30 – Виступи професійних та аматорських колективів і окремих  виконавців.

 Тематичні конкурси,  спортивні ігри та змагання.

16.00 – відкриття Дитячої Ватрочки. Виступи  дитячих художніх колективів та

окремих виконавців.

 

2 серпня (неділя), Лемківське село.   

10.00 – Служба Божа за мир  в Україні біля каплички на Ватряному полі.

12.00 – продовження   фестивальних виступів.

17.00 – урочисте закриття ХУІ Всеукраїнського Фестивалю лемківської

культури.

   

                       УЧАСНИКИ  КОНЦЕРТНОЇ  ПРОГРАМИ

                                           1 – 2 серпня 2015 р.  

 Тернопільска область

Людмила КАДИЛЯК – солістка студії „Крок” Бережанського РБК  (кер.

Роман Видиш).

Леся  ГОРЛИЦЬКА – співачка, м. Бучач.

Народний аматорський обрядово-фольклорний  ЛЕМКІВСЬКИЙ АНСАМБЛЬ

с.Підзамочок Бучацького р-ну (кер. Ганна Ковалишин, Зіновій Писарчук).

Творчий тандем зразкового аматорського танцю „ПЕРВОЦВІТ”  ЦК-Д 

м. Копичинці Гусятинського р-ну (кер. - заслужений працівник культури України Оксана Дереворіз).

Дует (Марія та Євгенія СТРИГ) с. Кут-Товсте  Гусятинського р-ну.

Народний аматорський ансамбль ЛЕМКІВСЬКОЇ ПІСНІ  м. Хоростків

Гусятинського р-ну (кер. Василь Галак).

Зразковий аматорський танцювальний колектив „ВІЗЕРУНОК” с.Великі

 Вікнини Збаразького р-ну (кер. Віктор і Наталія Гоюки).

Вокальне тріо „ЖАЙВІР” Збаразького р-ну (кер. – заслужений працівник

культури України Михайло Полюга).

Вокальне тріо (Віта  МАКСИМ’ЮК, Любов ШАРКО, Зіновія РИГАЙЛО)

Збаразького РБК (кер. Зіновія Ригайло).

Ансамбль танцю „ВЕСНЯНКА” с.Чернихів Зборівського р-ну (кер. Лариса

Лірська).

Уляна БІЛИК, Зборівський РБК.

Дует (Наталія та Анатолій  РУМ’ЯНІ) Зборівського РБК.

Хореографічний дует (Анна СИПЕНЬ  і  Віталій КОЛТУНОВ) Зборівського

 РБК.

Народний аматорський гурт „БЛАГОВІСТ” і зразковий аматорський ансамбль

танцю „ДИВОСВІТ” Зборівського РБК (кер. Анатолій Рум’яний, балетмейстер Анна Сипень).

Дует (Ганна ХИМЧУК і Анатолій РУМ’ЯНИЙ)  Зборівського РБК.

Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль „ГОРЛИЦЯ” с.Криве

Козівського РБК (кер. Світлана Шигінська).

Наталя ЛЮБІНСЬКА - співачка, с.Таурів Козівського р-ну.

Любов МАЛЯРСЬКА - співачка, м. Монастириськ.

Валентина ЖДИНЯК - бандуристка, м.Монастириськ.

Світлана ТРЕТЯК - співачка,  м.Монастириськ.

Інструментальний ансамбль „КАМЕРТОН”  Монастириського РБК (кер. Олег

Благий).

Народний аматорський  лемківський хор „ЯВОРИНА” Монастириського РБК

 (кер. заслужений працівник культури України Василь Баран).

Танцювальний ансамбль „ВЕСНА” Монастириського РБК (кер. Тарас Магдач).

Петро САДІВСЬКИЙ - композитор,  Коропецька  дитяча музична школа

 Монастириського р-ну.

Оксана ВОРОБЕЦЬ - співачка, с.Красіїв Монастириського р-ну.

Народний  ХОР  с. Мужилів Підгаєцького р-ну (кер. Марія Бугай).

Галина ПОПІВЧАК - співачка, с.Остап’є Підволочиського р-ну (кер. Ганна

 Штельма).

Жіночий АНСАМБЛЬ с.Остап’є Підволочиського р-ну  (кер. Ганна

 Штельма).

Микола ФУЧИЛО – гуморист,  с.Остап’є Підволочиського р-ну.

Народний ансамбль фольклорного танцю «ГАЛИЧАНКА» с.Буданів

Теребовлянського р-ну (кер. Малґожата Качор).

Лемківський фольклорний ансамбль «АНИЧКА» с.Вербівці Теребовлянського

р-ну (кер. Анізія Штельма).

Народний лемківський фольклорний гурт «БАРВІНОК» смт. Микулинці

Теребовлянського р-ну (кер. Михайло Дичко).

Богдан ІВАНОНЬКІВ – співак, заслужений артист України, м. Тернопіль.

Ігор ДУДА – читець, заслужений працівник культури України, м. Тернопіль.

Надія КУЛИК –бандуристка, заслужений працівник культури України,

м. Тернопіль.

Приватна хореографічна школа „КВІТИ ЖИТТЯ”, м. Тернопіль (кер. –

  заслужений працівник культури України Оксана Дереворіз).

Народний вокально-інструментальний гурт «СВІТОЗАРИ»  м. Тернопіль (кер.

 Ігор Яснюк).

Ольга  МОНАСТИРИСЬКА – співачка і  композитор, м. Тернопіль.

Ярослава ДЕКАЛЮК - співачка,  м. Тернопіль.

Вокальний гурт „ПШЕНИЧНЕ  ПЕРЕВЕСЛО” м. Тернопіль (кер. Людмила

Червінська).

Народний аматорський жіночий хор „ДЗВОНИ ПАМ’ЯТІ”  м. Тернопіль (кер.

Ірина Черноус).

Тріо СЕСТЕР ПРОСТАКІВ Тернопільського обласного методичного центру

народної творчості (кер. Юлія Простак).

Народний поетичний театр „РАМПА” Тернопільського ВПУ сфери послуг і

 туризму (кер. Олександра Бартків).

Народний театр моди „ФЕЄРІЯ  КРАСИ” Тернопільського ВПУ сфери послуг і

 туризму (кер. Лариса Шевіла).

Шоу-театр циганського мистецтва „ТОВЕС  БАУТАЛЕ” м. Тернопіль (кер.

Любомир Нитка).

Народний аматорський лемківський хор „КОНАР ЛЕМКІВЩИНИ”

с.Жовтневе Тернопільського р-ну (кер. – заслужений працівник культури України Михайло Рапіта).

Ансамбль танцю „КАЛИНОВИЙ ЦВІТ” Острівської дитячої музичної школи

Тернопільського р-ну (кер. Ліна Горбунова).

Зразковий аматорський ансамбль танцю „ГАЛИЦЬКІ  ВІЗЕРУНКИ”

Чортківського РБК ім. К.Рубчакової (кер. Ольга Дембіцька).

Народний аматорський ансамбль лемківської пісні „ЯВОРИНА” Чортківського

РБК ім. К Рубчакової (кер. заслужений працівник культури України Йосифа Овод).

Володимир КОРЧАК - співак, с.Нагірянка Чортківського р-ну.

Народний аматорський ансамбль лемківської пісні „ПОТІЧОК” с.Нагірянка

 Чортківського р-ну (кер. Стефанія Шекета).

Народний аматорський ансамбль лемківської пісні „ГОРЛИЦЯ” с.Пастуше

Чортківського р-ну (кер. Сергій Хорощак).

Народний аматорський ансамбль лемківської пісні „ЛЮБИСТОК” с.Ягільниця

Чортківського р-ну (кер. Руслан Букалюк).

 

Івано-Франківська область

Народна аматорська хорова капела „БЕСКИД” м. Івано-Франківськ  (кер.

         заслужений працівник культури України  Петро Чоловський).

Танцювальний колектив „ЛЮБИСТОК”  м. Івано-Франківськ  (кер. Лілія

Сорока).

Молодіжний ансамбль гітаристів „НАДІЯ Є” м. Брошнів  (кер. Іванна

         Терлицька).

Народний аматорський ХОР  м. Брошнів (кер. Іванна Терлицька).

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль пісні і танцю „СТУДЕНЬКА”

м. Калуш (кер. Наталія Гуменюк).

Вокальний ансамбль „ЧЕРЕМШИНА”  м. Калуш  (кер. Оксана Івасенко).

Фольклорно-етнографічний колектив „ДОЛЕНЬКА”  м. Калуш  (кер. Оксана

Івасенко).

 

         м. Донецьк

Вокальний дует „ЛАСТІВКА” (Анна ЩЕРБАК і Катерина КУЛИНА).

 

м. Київ

Вокально-інструментальний гурт „КОЗАК-СИСТЕМ” .

 

Львівська область

Народний ансамбль пісні і танцю „Лемковина”, м.Львів (кер. Богдан Кривко).

Христина СОЛОВІЙ, співачка, м. Львів.

Олег ЛАНОВИЙ – соліст Львівського національного оперного театру ім.

 С.Крушельницької.

Інструментальний ансамбль „НАМИСТО”  м. Дрогобич (кер. М.Тиновський)

Володимир ТИМЦЬО – авторська поезія, м. Пустомити.

Жіночий ансамбль „ГОРЛИЦЯ”, м. Пустомити  (кер. Любомир Грицевич).

Народний аматорський лемківський хор „РАДОЦИНА” м. Пустомити  (кер.

Любомир Грицевич).

Надія ЯКТОРОВИЧ – співачка, м. Пустомити.

 

         м. Хмельницький

Ігор БІЛИЙ – бард

 

Гості з інших країн:

Польща

Лемківський ансамбль пісні і танцю „КИЧЕРА”  м. Ліґниця  (кер. Юрко

 Старинський).

Словаччина

Микола  МУШИНКА – етнограф і фольклорист, професор, академік НАНУ,

 м.Пряшів.

Вокальний ансамбль „РІАВА” (кер. Ірина Гайдучкова).

Росія

Вокально-інструментальний гурт „ОСТАННІЙ ВОЇН”  м.Санкт-Петербург

(кер. Євген Лещенко).

 

      КОНЦЕРТНА  ПРОГРАМА

     дитячих художніх колективів

        (Мала сцена)

Христина САБОВА, студія „Крок” Бережанського РБК  (кер. Роман Видиш).

Віталіна  ГУЦУЛЯК (11 р.), м.Бучач (кер. Леся Горлицька).

Анастасія  САЛИМОВА (15 р.), м.Бучач (кер. Леся Горлицька).

Зразковий ансамбль народної музики „ВЕСЕЛІ ГУДАКИ”  Бучацького РБК

(кер. Олег Шкляренко).

Христина  ГУРСЬКА (13 р.),  Козівський РБК.    

Володимир БОЙКО (13 р.),  с.Таурів Козівського р-ну.

Діана  МОСЬОНДЗ (15 р.),  с.Теофіпілка Козівського р-ну.

Лемківський фольклорний ансамбль „ГРЕЧНІ ФРАЇРКИ”  м.Монастириськ

(кер. Віра Куриляк).

Наталія  ТОРКОНЯК (16 р.), м. Монастириськ.

Софія КОЗЛОВСЬКА, смт.Підволочиськ.

Художньо-просвітницький гурток «ДУХОВНЕ ЗЕРНЯТКО» (6-14 р.) с. Кривки

Теребовлянського р-ну (кер. Олександра Жирук).

Анастасія  ГОРІШНЯ, с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Юлія  ГОРІШНЯ, с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Анастасія ЖИРУК, с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Вадим МНЮХ,  с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Вікторія МНЮХ, с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Софія ПЕТРОВСЬКА, с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Лілія СЕРЕДА, с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Мар’яна ФЕСІЙ,  с.Кривки Теребовлянського р-ну.

Вокальний  АНСАМБЛЬ (6-14 р.) БК  смт. Микулинці  Теребовлянського р-ну.

Зразковий аматорський обрядово-фольклорний колектив„ХОДАКИ” та дитячий

фольклорно-етнографічний колектив „РОМАНІВСЬКИЙ ОБЕРТАС” с.Романівка Тернопільського р-ну (кер. – заслужений працівник культури України Михайло Полюга).

Зразковий аматорський фольклорно-обрядовий колектив „ЧЕРНЕЛІВСЬКІ

ЗАБАВИ”  с.Чернелів-Руський Тернопільського р-ну (кер. Тарас Сотула).

Зоряна ЗАПУХЛЯК (12 р.), Чортківська дитяча музична школа (кер. Оксана

Морозюк).

Галина ФУЧИЛО (13 р.), с.Нагірянка Чортківського р-ну (кер. Любомир

Гнатишин).

 

                   МАЙСТРИ  НАРОДНОЇ  ТВОРЧОСТІ

                   Тернопільська область      

Ігор КРУК, м. Бережани. Живопис.

Михайло ЗАВІСЬКИЙ, с.Гутисько Бережанського р-ну. Різьба по дереву.

Ігор МИХАЙЛИШИН, с.Гутисько Бережанського р-ну. Різьба по дереву.

Катерина СУХОРСЬКА,  с.Гутисько Бережанського р-ну. Різьба по дереву.

Іван СУХОРСЬКИЙ,  с.Гутисько Бережанського р-ну. Різьба по дереву.

Іван ПРИШЛЯК, с.Підлісне Бережанського р-ну. Плетіння.

Сергій БЕЛЮХ, м.Борщів. Вироби з воску.

Ярослава МАНЖУЛА, м.Бучач. Вишивка.

Олександр МЕРВЯК, м.Бучач. Кераміка.

Зеновій ПЕНЬОНЖИК, м.Бучач. Писанкарство.

Оксана ПЕНЬОНЖИК-МАЗУР, м.Бучач. Писанкарство.

Руслана РАВЛЮК, м.БУЧАЧ. Вишивка.

Микола ДЕМЧИШИН, смт.Почаїв Кременецького р-ну. Плетіння.

Анатолій КОЛЕСНИК, смт.Почаїв Кременецького р-ну. Плетіння.

Петро ДАНИЛЮК, Кременецький р-н. Писанкарство.

Василь КАЗНОВЕЦЬКИЙ - заслужений майстер народної творчості України,

с.Млинівці Кременецького р-ну. Рогозоплетіння.

Петро КАЗНОВЕЦЬКИЙ,  с.Млинівці Кременецького р-ну. Рогозоплетіння.

Богдан КАРИЙ, м.Підгайці. Кераміка.

Марія КОВАЛІВ, смт.Підволочиськ. Вишивка.

Дана ПОП”ЯК, смт.Підволочиськ. Бісероплетіння.

Євген КОВАЛЬЧУК, смт.Микулинці Теребовлянського р-ну. Різьба по дереву.

Ірина ВІТИК-ГРИНДА, м.Теребовля. Вишивка.

Людмила ПРИСТУПА, м.Теребовля. Бісероплетіння.

Ольга ПРИСТУПА, м.Теребовля. Вишивка.

Ольга ТРАЧ, м.Теребовля. Вишивка.

Світлана ХОМЯК, м.Теребовля. Вишивка.

Михайло ЯРЕМКО, м.Теребовля. Живопис.

Руслан АДАМОВСЬКИЙ, м.Тернопіль. Іконопис.

Віторія АНДРАШ, м.Тернопіль. Моделювання.

Марія АНТОНЮК, м.Тернопіль. Вишивка.

Оксана БЄЛЗЮК, м.Тернопіль. Бісероплетіння.

Марія ВІРЬОВКА, м.Тернопіль. Вишивка.

Олександр ВІРЬОВКА, м.Тернопіль. Вишивка.

Ольга ВІТКОВСЬКА, м.Тернопіль. Живопис.

Руслан ВІТКОВСЬКИЙ, м.Тернопіль. Різьба по дереву.

Ірина ГАЛУЩАК, м.Тернопіль. Бісероплетіння.

Світлана ГАЛУЩАК, м.Тернопіль. Вишивка.

Олена ГАРМАШ, м.Тернопіль. Моделювання.

Ольга ГАСАЙ, м.Тернопіль. Моделювання.

Ліна ГОРБУНОВА, м.Тернопіль. Вишивка.

Вікторія ГРІНКЕВИЧ, м.Тернопіль. Бісероплетіння.

Лариса  ГРІНКЕВИЧ, м.Тернопіль. Бісероплетіння.

Микола ДЕМЧИШИН, м.Тернопіль. Кераміка.

Руслан ДРУК, м.Тернопіль. Кераміка.

Зоряна ЖОНСА, м.Тернопіль. Вишивка.

Галина ЖОНСА, м.Тернопіль. Вишивка.

Олена МАКУХ, м.Тернопіль. Вишивка.

Олена МАРТУШЕВСЬКА, м.Тернопіль. Декопаж.

Наталія МАТЯШ, м.Тернопіль. Вишивка.

Ірина ПИЛИПЕНКО, м.Тернопіль. Моделювання.

Тетяна ОХРИЦЬКА, м.Тернопіль. Вишивка.

Ольга САВЧАК, м.Тернопіль. Бісероплетіння.

Любов СЕНЬКІВСЬКА, м.Тернопіль. Вишивка.

Геннадій СІМОНОВ, Тернопіль. Живопис.

Лідія СІМОНОВА, Тернопіль. Живопис.

Надія ХАРЧЕНКО, м.Тернопіль. Моделювання.

Оксана ЧМИЛЕНКО, м.Тернопіль. Вишивка.

Олександр ЧМИЛЕНКО, м.Тернопіль. Живопис.

Мар’яна Яворська, м.Тернопіль. Вишивка.

Любов ВАСУСЬ, Тернопільський р-н. Вишивка.

Віктор ДМИТРУК, Тернопільський р-н. Плетіння.

Олег ДМИТРУК, Тернопільський р-н. Плетіння.

Ігор КОРАВЧУК, Тернопільський р-н. Різьба по дереву.

Орест ПАШКАРЧУК, Тернопільський р-н. Живопис.

Надія ПОПОВСЬКА, м.Чортків. Вишивка.

Марія СВИСТЕЛЬ, м.Чортків. Вишивка.

        

         У Фестивалі також беруть участь народні майстри з Івано-Франківської (Косів, Космач, Коломия, Рожнів), Київської (Київ, Васильків) та Львівської областей (Львів, Новояворів), міст Рівне і Чернівці.

 

                             ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ  КОМІТЕТ

         Тернопільської обласної державної адміністрації (скор. ТОДА)

                                                         

БАРНА Степан Степанович – голова  ТОДА,  голова оргкомітету.

БАБІЙЧУК Іван Геннадійович – в.о. заступника голови  ТОДА, заступник

 голови оргкомітету.

БОБЕРСЬКИЙ Олег Володимирович – заступник голови облради, заступник

 голови оргкомітету.

ВЕНГРИНОВИЧ Олександр Іванович – голова обласної організації ВУТЛ,

заступник голови оргкомітету.

ДОВГАЛЮК Христина Романівна – головний спеціаліст Департаменту

культури, релігій та національностей ТОДА, секретар оргкомітету.

 

          Члени організаційного комітету:

БАЛИК Руслан Михайлович – заступник начальника Управління МВС,

начальник міліції громадської безпеки УМВС України в Тернопільській області.

БЕЗПОПОВЦЕВА Світлана Теодозіївна – начальник Управління фінансово-

господарського забезпечення апарату ТОДА.

ВОЛЯНИК Галина Миколаївна – директор Департаменту економічного

розвитку, інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва ТОДА.

ДАНИЛЮК Володимир Петрович –голова Монастириської райради (за згодою).

ДУДА Ігор Микитович – директор Тернопільського обласного художнього

музею.

ЗАЯЦЬ Роман Михайлович – генеральний директор Обласної державної

телерадіокомпанії.

КРУПА Любомир Левкович – директор Департаменту освіти і науки ТОДА.

КУРИЛО Володимир Михайлович – директор Департаменту охорони здоров’я

 ТОДА.

МАСЛЕЙ Віктор Михайлович – начальник Управління Державної служби

України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

МАЦИКУР Віктор Степанович – директор Департаменту сім’ї, молоді,

фізичної культури та спорту ТОДА.

НАПОРА Олег Романович – директор Департаменту агропромислового

розвитку ТОДА.

ПАВЛІК Марія Юріїівна – голова Монастириської райдержадміністрації.

ПАНИЧЕВ Володимир Олександрович – начальник Головного управління

Держсанепідслужби, головний санітарний лікар у Тернопільській області.

ПОПАДИНЕЦЬ  Ігор Миколайович – начальник Обласного управління

лісового та мисливського господарства.

САВЧИН Оксана Романівна – заступник директора Державного архіву

 Тернопільської області.

СИСЮК Андрій Грогорович – начальник Відділу комінікацій з громадськістю

ТОДА.

СКИБИЛЯК Степан Іванович – директор Департаменту фінансів ТОДА.

ТИХАНСЬКИЙ Михайло Миколайович – директор музейного комплексу

 „Лемківське село” у м. Монастириська.

УШАНОВ Олексій Юрійович – начальник Управління Служби Безпеки

 України в Тернопільській області.

ХАРЧЕНКО Володимир Михайлович – директор Департаменту архітектури,

будівництва, житлово-комунального господарства та енергозбереження ТОДА.

ЧИХАРІВСЬКА Світлана Ігорівна – в.о. начальника Відділу інформаційної

 діяльності ТОДА.

ШЕРГЕЙ Григорій Платонович -  директор Департаменту культури, релігій та

національностей ТОДА.

ЮЛИК Богдан Іванович – начальник Служби автомобільних доріг у

 Тернопільській області.

ЮРКЕВИЧ Ольга Володимирівна – в.о.завідувача сектору ТОДА.

ЮХИМЕЦЬ Ігор Юрійович – в.о.голови правління – генеральний директор

 ВАТ „Тернопільобленерго” (за згодою).

ЯСІНОВСЬКИЙ Василь Андрійович – директор Департаменту розвитку

 інфраструктури,  транспорту та туризму ТОДА.

 

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ  КОМІТЕТ

           Департаменту культури, релігій та національностей

             Тернопільської облдержадміністрації  (скор. ДКРН)

ШЕРГЕЙ Григорій Платонович – директор ДКРН, голова оргкомітету.

ФРАНКІВ Михайло Омелянович – заступник директора ДКРН, начальник

 управління культури і мистецтв ДКРН, заступник голови оргкомітету.

КУЛЬЧИЦЬКИЙ  Ігор Володимирович – заступник директора ДКРН,

начальник управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей ДКРН, заступник голови оргкомітету.

ДОВГАЛЮК Христина Романівна – головний спеціаліст ДКРН, секретар

оргкомітету.

Члени оргкомітету:

Надія БАГІРОВА – начальник відділу культури, туризму, релігій та

 національностей  Монастириської  райдержадміністрації.

Світлана ГАЧЕВСЬКА – заступник директора Тернопільського обласного

 методичного центру народної творчості.

ГРАДОВИЙ Степан Андрійович – директор Тернопільського обласного

підприємства - Фірма „Кінодністер”.

ДУДА Ігор Микитович -  директор Тернопільського обласного художнього

музею.

КОСТЮК Степан Володимирович – директор Тернопільського обласного

краєзнавчого музею.

ЛЕМІШКА Ярослав Петрович – директор Тернопільської обласної філармонії.

СОБКОВИЧ Наталія Григорівна – начальник відділу культури і мистецтв

 ДКРН.

Володимир СУШКО – директор Тернопільського обласного методичного

центру народної творчості.

ТИХАНСЬКИЙ  Михайло Миколайович – директор Музейного комплексу

„Лемківське село” в Монастириську.

Ольга  ТРУШ – директор Монастириського районного Палацу культури.

Віктор ЯКОВЛЄВ – директор Тернопільського обласного центру дозвілля

 „Терноцвіт”.

 

      ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ  КОМІТЕТ

                 Всеукраїнського товариства „Лемківщина”(скор. ВУТЛ)

                           (Голова ВУТЛ  Василь МУЛЕСА, Закарпаття)

Олександр ВЕНГРИНОВИЧ– голова Тернопільської обласної організації

ВУТЛ, член Президії СФУЛО, заслужений працівник культури України. Голова оргкомітету.

Ігор ДУДА – редактор газети „Дзвони Лемківщини”, голова Контрольної

Комісії СФУЛО, заслужений працівник культури України, доцент. Заступник голови оргкомітету.

Степан  КРИНИЦЬКИЙ – голова Івано-Франківської обласної організації

ВУТЛ, відповідальний секретар СФУЛО, кандидат медичних наук, доцент. Заступник голови оргкомітету.

Степан МАЙКОВИЧ – голова Львівської обласної організації ВУТЛ, член

Президії СФУЛО, заслужений будівельник України. Заступник голови оргкомітету.

Михайло ТИХАНСЬКИЙ  – директор Музейного комплексу „Лемківське село”

в Монастириську, член Ради ВУТЛ. Заступник голови оргкомітету.

Члени оргкомітету:

Марія БАБІЧУК – голова Чортківської районної організації ВУТЛ,  член

 Колегії ВУТЛ.

Анатолій  ВЕНГРИНОВИЧ – член правління Тернопільської міської

організації ВУТЛ.

Юрій ВЕНГРИНОВИЧ – член правління Тернопільської обласної організації

 ВУТЛ.

Лариса ГОЙНЯК – голова Контрольної Комісії ВУТЛ (Тернопіль).

Ігор ДУДА-КВАСНЯК - голова Монастириської районної організації ВУТЛ.

Любов МАЛЯРСЬКА –  директор Монастириської централізованої

бібліотечної системи, член ВУТЛ.

Микола СПІЛЬНИК – член правління Тернопільської обласної організації

 ВУТЛ.

Андрій ТАТАРИН – голова Тернопільської міської організації ВУТЛ.

Парасковія ТРАЧ - член правління Тернопільської міської організації ВУТЛ.

 

                   РЕЖИСЕРСЬКО - ПОСТАНОВОЧНА  ГРУПА

                                          (скор. РПГ)

Ганна КОВАЛИШИНкерівник народного фольклорно-етнографічного

ансамблю „Лемковина” с.Підзамочок Бучацького р-ну. Головний режисер РПГ.

Члени  РПГ:

Дарія АНТОНЮК - член правління Тернопільської міської організації ВУТЛ.

Надія БАГІРОВА – начальник відділу культури, туризму, релігій та

 національностей  Монастириської  райдержадміністрації.

Надія ВОРОНЧІЙ – заступник директора Тернопільського професійно-

         технічного училища № 11.  

Валентина ЖДИНЯК – член ВУТЛ.

Оксана ЗАДВОРНА – член ВУТЛ.

Людмила КИСЛЮК – провідний методист Тернопільського обласного

 методичного центру народної творчості.

Галина КОСТЯК -  член правління Тернопільської міської організації ВУТЛ.

Віра КУРИЛЯК – член ВУТЛ.

Іван КУЗИШИН - провідний методист Тернопільського обласного

методичного центру народної творчості.

Галина ОКОЛІТА – голова Тернопільської районної організації ВУТЛ.

Людмила ПІТИК – провідний методист Тернопільського обласного

методичного центру народної творчості.

Ольга  СУХОВИЧ – завідувач відділом Тернопільського обласного

методичного центру народної творчості.

Світлана УМРИШ – провідний методист Тернопільського обласного

методичного центру народної творчості.

Ольга ТРІЛЬ – куратор Тернопільської міської молодіжної організації

 „Молода Лемківщина”.

 

         ГОСПОДАР  і  ГОСПОДИНЯ  ФЕСТИВАЛЮ

Ігор  ДУДА,  м. Тернопіль. 

Любов МАЛЯРСЬКА, м.Монастириськ.

 

         СТАРОСТИ  ФЕСТИВАЛЮ

Михайло ТИХАНСЬКИЙ (м. Монастириськ) –   староста.

Андрій ТАТАРИН  (м. Тернопіль) –  заступник  старости.

 

ВЕДУЧІ  КОНЦЕРТУ

Велика сцена:

Степан БУБЕРНАК, м.Чортків.          

Ігор ДУДА, м.Тернопіль. 

Марта ІЛЬЄНКО, м.Борислав.

Ганна КОВАЛИШИН, м.Бучач. 

Любов МАЛЯРСЬКА, м.Монастириськ.               

Богдан  ПАСТУХ, м.Львів.                   

         Мала сцена:

Христина БЕРНАЦЬКА, м.Монастириськ.    

Юлія СИРОТА, м.Монастириськ.

         АВТОРИ СЦЕНАРІЮ

Ганна КОВАЛИШИН, м.Бучач.

Надія ВОРОНЧІЙ,  м.Тернопіль.

Валентина ЖДИНЯК, м.Монастириськ.

 

         НА  ФЕСТИВАЛІ  МОЖНА:

- оглянути експозицію Музею лемківської культури  і побуту в Монастириську;

- взяти участь у спортивних і тематичних конкурсах;

- придбати програму Фестивалю, газету „Дзвони Лемківщини” (Тернопіль),

„Лемківський Календар” (Львів), тематичну літературу з історії та культури лемків, зокрема „Лемківський словник” (2011) і „Лемківський гумор” (2014);

- пам’ятні сувеніри і значки.

 

         ЗАУВАГИ  ВІД  ОРГКОМІТЕТУ:

1. У концертній програмі можливі зміни репертуару і заміни виконавців.

2. Проведення тематичних конкурсів і спортивних ігор залежить від

    зголошення учасників.

 

ОРГАНІЗАТОРИ

Міністерство культури України

Державна Служба  в справах ветеранів війни та учасників АТО

Всеукраїнське товариство „Лемківщина”

Тернопільська обласна державна адміністрація

Тернопільська обласна рада

Департамент культури, релігій та національностей ТОДА

Тернопільський обласний методичний центр народної творчості

Тернопільська обласна організація ВУТЛ

Монастириська районна державна адміністрація

Монастириська районна рада

Монастириська  міська рада

Відділ культури і туризму Монастириської державної адміністрації

Монастириська  районна організація ВУТЛ

 

 

Авторизація

Оголошення

 • Всім організаціям ВУТЛ

  Шановні лемки  України!

  Рішенням Колегії ВУТЛ від 22.09. 2018 р. м. Львів  VII  з"їзд лемків України  відбудеться 18 листопада 2018 року в м. Тернополі (Україна). (Місце проведення вкажемо додатково).
  Реєстрація делегатів (учасників-запрошених)  з 10 до 11 години.
   
  Голова ВУТЛ        Василь  Мулеса 
   
  23.09.2018 р.
  Перечин
   
 • Програма ХІХ

   
 • XIX

   
 • Газета, число 1 за 2018 рік

  Дзвони Лемківщини, №1(110), січень - березень 2018 р.

   
 • Газета, число 4 за 2017 рік

  Дзвони Лемківщини, №4(109), жовтень - грудень 2017 р.

Зараз на сайті

На сайті 10 гостей та відсутні користувачі

Про Товариство

Всеукраїнське Товариство “Лемківщина” створене 10 листопада 2001 року на З’їзді лемків України у м. Львові і зареєстроване 12 липня 2002 року у Міністерстві юстиції України, № 1811.

Товариство є всеукраїнською громадською організацією і об’єднує громадян України – лемків (русинів) – етнографічну групу українського народу та інших осіб, які визнають його Статут.

Метою Товариства є сприяння етнічному відродженню Лемківщини, дослідженню, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків (русинів), їх традицій і звичаїв, духовності та захист спільних інтересів краян.

Наша адреса

Тернопіль, бульв.Т.Шевченка, 21

Зворотний зв'язок


Ваш Email:
Тема:
Повідомлення: