Хроніка
joomla
bodybuilding
 • Реєстрація

на відкрите звернення до Президента Російської Федерації та російських об'єднань України т. зв. «прем'єр-міністра республіки Підкарпатська Русь» Петра ГЕЦКА

 

                                                                                                                                                                В.о. Президента України

                                                                                                                                                                Голові Верховної Ради України

                                                                                                                                                                Прем'єр — Міністру України

ЗАЯВА

Всеукраїнського Товариства «Лемківщина»

на відкрите звернення до Президента Російської Федерації

та російських об'єднань України

т. зв. «прем'єр-міністра республіки Підкарпатська Русь» Петра ГЕЦКА

від 18.03.2014р.

 

Над Українською Державою нависла загроза втрати її незалежності та територіальної цілісності. Російські війська окупували Крим. В цей тривожний час т.зв. «підкарпатські русини» не просто ведуть розмови про себе як окрему націю, не лише нагрівають політичний сепаратизм, а відкрито запрошують Росію («братський російський народ») до окупації Закарпатської області. Про «миротворчу роль» Росії світові відомо на прикладі Угорщини, Чехо-Словаччини, Афганістану, Чечні, Абхазії, Придністров'я, а сьогодні - Криму, складової частини України.

У своєму зверненні закарпатські сепаратисти посилаються на міфічну загрозу «від рук галицьких нацистів і місцевих колабораціоністів», чим закликають до ворожнечі. Вони лякають людей «новою трагедією з масовим знищенням русинів».

В Закарпатті проживає понад 30 національностей. За даними 2001р., 80,5% населення області складають українці, 12,1% - угорці і лише 2,5% - росіяни, які переважно осіли у містах Ужгород, Мукачеве і Берегове. Українська мова є рідною для 81,0% мешканців області. Тому т.зв. «Сетевое Русинское Движение» не представляє думку громадян краю. Воно не має юридичного права виступати від імені всіх жителів Закарпаття. Його керівники працюють в інтересах сусідньої держави.

Відомо, що у міжвоєнний час на Закарпатті проживало 640 тисяч автохтонів, багато з них називали себе лемаками-лемками. Їх не можна ототожнювати з росіянами : бо Московія наказала називати себе Росією лише в 1715р. Нині в Закарпатті проживають тисячі українців-русинів-лемків, які об'єднані в обласну організацію «Лемківщина». Наша етнічна група українського народу не має нічого спільного із вказаним зверненням закарпатських сепаратистів.

Всеукраїнське Товариство «Лемківщина», як громадська організація, заявляє рішучий протест будь-яким спробам посіяти ворожнечу між українцями, їх етнічними групами та іншими національностями, які населяють Україну.

Всеукраїнське Товариство «Лемківщина» просить притягнути закарпатських сепаратистів до відповідальності за антидержавну діяльність.

                                                                                                                                               КОЛЕГІЯ ТОВАРИСТВА

Авторизація

Оголошення

 • Всім організаціям ВУТЛ

  Шановні лемки  України!

  Рішенням Колегії ВУТЛ від 22.09. 2018 р. м. Львів  VII  з"їзд лемків України  відбудеться 18 листопада 2018 року в м. Тернополі (Україна). (Місце проведення вкажемо додатково).
  Реєстрація делегатів (учасників-запрошених)  з 10 до 11 години.
   
  Голова ВУТЛ        Василь  Мулеса 
   
  23.09.2018 р.
  Перечин
   
 • Програма ХІХ

   
 • XIX

   
 • Газета, число 1 за 2018 рік

  Дзвони Лемківщини, №1(110), січень - березень 2018 р.

   
 • Газета, число 4 за 2017 рік

  Дзвони Лемківщини, №4(109), жовтень - грудень 2017 р.

Зараз на сайті

На сайті 40 гостей та відсутні користувачі

Про Товариство

Всеукраїнське Товариство “Лемківщина” створене 10 листопада 2001 року на З’їзді лемків України у м. Львові і зареєстроване 12 липня 2002 року у Міністерстві юстиції України, № 1811.

Товариство є всеукраїнською громадською організацією і об’єднує громадян України – лемків (русинів) – етнографічну групу українського народу та інших осіб, які визнають його Статут.

Метою Товариства є сприяння етнічному відродженню Лемківщини, дослідженню, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків (русинів), їх традицій і звичаїв, духовності та захист спільних інтересів краян.

Наша адреса

Тернопіль, бульв.Т.Шевченка, 21

Зворотний зв'язок


Ваш Email:
Тема:
Повідомлення: