Історія лемків
joomla
bodybuilding
  • Реєстрація

Божі знаки є і в наші дні…

 Цієї поїздки я чекала давно … Давно мріяла побувати в тих  краях, де народилися мої батьки, дідусі, бабусі, там, де величний Сян тихо несе свої чисті води, де починає свою течію річка Вислік, там, де гори Бескиди здалека зеленіють, де все дихає свіжістю, спокоєм, чистотою. Я завжди мріяла побувати в тому селі, за яким сумував мій дідо Іван, який на старості літ, а упокоївся він на 93 весні життя, завжди кудись йшов. І коли його питали: « Куди  ідете?», дідо Іван відповідав: « Йду домів, то неє мій дім. Там мені буде ліпше. Я тужу за своєм хатов, за своєм церквов, мушу там бути» Дідо Іван у церкві  Віслока Великого (тепер Польща) був паламарем. Тішуся, що і по сьогодні віслочани пам’ятають, як він прислуговував у церкві.

Детальніше...

До 70-річчя початку депортації

Подаємо посилання на статтю в Українській правді  історика, Голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича 

Чорний день двох народів

Лемки в Україні

Венгринович

Лемки в Україні

 

Розділ I.

Лемки – русини- етнографічна група українського народу, проживають у межах сьогоднішньої України декількома групами.  Перша   із них, це - автохтони, які проживають у Закарпатській області, їх називають лемки, лемаки, русини.

 

Детальніше...

ЛЕМКИ ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА

     Лемки- західна етнографічна гілка українського народу, яка проживає в Карпатах. Гори поділяють Лемківщину на Північну (галицьку) і Південну (словацьку і (закарпатську). Внаслідок угоди між Урядом УРСР і польським Комітетом   Національного Визволення від 9 вересня 1944 року з Північної Лемківщини депортовано 483808 осіб і розсіяно майже по всіх областях України, в 1947 році здійснено анти людську операцію «Вісла» по переселенню  лемків на  захід - колишні німецькі території, які відійшли до Польщі. Вищеназвані депортації з рідних земель поставили на межу зникнення етнографічну групу українського народу – лемків та їх самобутню культуру, звичаї, традиції.

Детальніше...

Невідомі республіки

Сюжет про історію Команецької та Фльоринської республік. Невідомі сторінки історії боротьби лемків за незалежність, українські традиції та культуру.

 

Авторизація

Оголошення

Зараз на сайті

На сайті 30 гостей та один учасник

Про Товариство

Всеукраїнське Товариство “Лемківщина” створене 10 листопада 2001 року на З’їзді лемків України у м. Львові і зареєстроване 12 липня 2002 року у Міністерстві юстиції України, № 1811.

Товариство є всеукраїнською громадською організацією і об’єднує громадян України – лемків (русинів) – етнографічну групу українського народу та інших осіб, які визнають його Статут.

Метою Товариства є сприяння етнічному відродженню Лемківщини, дослідженню, розвитку і популяризації самобутньої культури лемків (русинів), їх традицій і звичаїв, духовності та захист спільних інтересів краян.

Наша адреса

Тернопіль, бульв.Т.Шевченка, 21

Зворотний зв'язок


Ваш Email:
Тема:
Повідомлення: